Açık havada egzersiz yapın moral bulun!

0
982

Araştırmalara göre; açık havada spor yapmak, kişinin moralini ve kendisine olan güvenini artırıyor. Akrobasi seviyorsanız trapez, step seviyorsanız dağ yürüyüşünü deneyebilirsiniz

Açık havada egzersiz yapın moral bulun!

Açık havada spor yapmanın faydaları kanıtlandı. University of Essex’te yapılan araştırmaya göre; doğada egzersiz yapmak, moral seviyenizi yükseltip kendinize olan güveninizi artırıyor. Hatta bilim adamlarına göre; açık havada egzersiz yapmak hayatınızı bile değiştirebilir. Doğada hangi egzersizleri yapabileceğiniz konusunda Woman Fitness dergisinde yer alan önerilere kulak verebilirsiniz… 

GECE KOŞUN

 Eğer akrobasi seviyorsanız; açık alanda trapez deneyin. Endişelenmeyin; profesyonel, çok güçlü ya da cesur olmanıza gerek yok! Trapez; fitness rutininizi yenilemek, hem yeni, hem de heyecan verici bir beceri edinmek ve beyninizi çalıştırmak için harika olacaktır.
 Eğer koşu bandı seviyorsanız; geceleri kaldırım eskitmeyi deneyin. Kimsenin kızarmış yüzünüzü görmediği gece koşuları, motivasyonunuzu da önemli ölçüde artıracaktır.
 Eğer yoga seviyorsanız, Paddleboard Yoga’yı deneyin. Amerika’da oldukça popülar olan bu yoga türünde; suda bir tahtanın üzerinde duruyor ve kürekle ilerlemeye çalışıyorsunuz. Bu egzersizle, yogayı daha eğlenceli hale getirebilir ve farklı bir tecrübe edinebilirsiniz. 

GÖLLERDE YÜZÜN

 Eğer step seviyorsanız; dağ yürüyüşüne çıkın. Yürüyüş yapmak, yaz aylarında açık havayı içinize çekmek için harika ve ucuz bir yöntem olacaktır. Liv Tyler, Natalie Portman, Reese Witherspoon gibi bir çok ünlünün de sık sık dağ yürüyüşüne çıktığını biliyor muydunuz? Dağ yürüyüşüne çıkmak demek; tuttuğunu koparan, maceracı bir ruha kucak açmak demek. Ayrıca yolda güzel sohbetler yapabileceğiniz harika bir aktivite…
 Eğer yüzmeyi seviyorsanız, göllere gidin. Yüzerken karşı karşıya kalacağınız büyüleyici manzara ruhunuzu tazeleyecektir. Kendinizi yabancı sularda test etmeyi çekici bir fikir olarak görmüyorsanız, gayet güzel açık hava yüzme havuzları da var.

DIŞARIDA SPOR YAPARKEN GÜVENLİĞİNİZE DİKKAT EDİN!

1- GÜNEŞ KREMİ SÜRÜN 

Eğer uzun bir yürüyüşe çıkacaksanız ya da en azından 10 dakikadan daha uzun bir süre dışarıda kalacaksanız; güneş kreminizi sürmeyi unutmayın. Ayrıca terlerken veya yüzerken üzerinizden akıp gitmemesi için su geçirmez güneş kremlerini tercih edin. 

2- BOL BOL SU İÇİN

Eğer spor yapmak için dışarıya çıkmayı tercih ettiyseniz; yanınıza mutlaka bir şişe su alın, mümkünse ikinci bir şişeyi de çantanızda ya da arabanızda bulundurun. Güneşin altında su kaybetmek çok kolaydır. 

3-CEBİNİZ AÇIK OLSUN

Her zaman birilerine nereye gittiğinizi ve ne zaman döneceğinizi söyleyin ya da cep telefonunuzun sarjının dolu olmasına dikkat edin. Burkulmuş bir bilek bile sizi savunmasız bırakabilir.

http://www.sabah.com.tr/’den alıntıdır.

Bir Cevap Yazın