Diyette Canınız Sürekli Tatlı mı Çekiyor?

0
1454

wal2

Tatlı Krizlerini Önlemek İçin Öneriler

Yaza sayılı günler kaldı. Diyet programınıza, antrenman programınıza mümkün olduğunca uymaya çalışıyorsunuz ancak bir anda bastıran tatlı ve şeker istekleri sizi çileden mi çıkarıyor? Aksam televizyon karşısında, antrenman sonrasında, iş yerinde çay saatinde canınız sürekli birşeyler atıştırmak istiyorsa yalnız değilsiniz. Yazının devamında aniden bastıran tatlı krizleri ile başa çıkmanın yöntemlerini bulabilirsiniz.

Neler yapabilirim?

-Beslenme programında değişiklikler yapın.

-Protein ve sağlıklı yağ alımınızı arttırın. Her ikiside tokluk hissini arttıracak açlık krizlerini azaltacaktır.

-Kan şekerinizi dengede tutmak için sık sık küçük porsiyonlar tüketin.

-Günlük olarak bir multivitamin desteği alın. Bazı vitaminler ve mineraller kan şekerinizin dengede kalmasına yardımcı olur.

-Tükettiğiniz gıdaların etiketlerini kontrol edin ve ne kadar şeker içerdiğine bakın. Hiç tahmin etmediğiniz gıdaların içinde tahmin etmediğiniz kadar şeker olabilir ve bu da kan şekeri seviyenizde ciddi dalgalanmalara neden olabilir.

-Tükettiğiniz kahvaltının içeriğine dikkat edin, özellikle kahvaltıda tatlıdan uzak durun, yumurta gibi protein kaynakları, lifli gıdalar ve esmer pirinç gibi kaliteli karbonhidratlara yer verin.

-Hergün mutlaka kahvaltı yapın.

-Eğer sabahları 10.00-10.30 saatlerinde ve öğleden sonra 14.00-16.00 saatlerinde aşırı derecede tatlı krizlerine giriyorsanız taze sıkılmış meyve suyu tüketebilirsiniz. Meyve suyu şeker ihtiyacınızı daha sağlıklı bir şekilde karşılayacak ve tatlı ihtiyacınızı bastıracaktır.

Screenshot-2014-02-26-11.01.06-300x223

-Tatlı tüketmeye karar verdiğinizde bunun yerine meyveye yönelin. Meyveler vitamin, mineral, antioksidan ve lif bakımından zengindir.

-Şekersiz sakız çiğnemek tatlı ihtiyacınızı bastırmaya yardımcı olur.

-Tatlı yerine diğer tad duyularınızı harekete geçirecek acı, ekşi veya sıcak birşeyler tüketin.

-Buzdolabınızda ve mutfağınızda tatlıya yer olmasın. Tatlıların kolay ve ulaşılabilir yerde olması tüketim sıklığını arttırır.

-Kendinizi meşgul edin. Tatlı istekleri bazen yalnızca sıkıntıdan da görülebilir. Tatlı isteği hissettiğinizde dikkatinizi başka birşeye vererek kendinizi meşgul edin, tatlı isteğinizin kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz.

-Miktara değil kaliteye bakın. Eğer mutlaka tatlı tüketecekseniz bütün bir çikolatalı gofreti mideye indireceğinize 2 parça bitter çikolata gibi daha sağlıklı altrenatiflere kendinizi alıştırın.

wal1

Ve son olarak size en lezziz ve en uygulanabilir öneri: Tatlı isteğimizi tamamen görmezden gelemeyiz değil mi? O zaman 0 kalori, 0 şeker, 0 yağ ve 0 karbonhidrat içeren ancak yine de lezzetli olan tatlı ihtiyacınızı bastıran bir çikolata tüketmeye ne dersiniz? Walden Farms Çikolata Sosu ve Walden Farms Çikolata Şurubu diyetinizi bozmaz, tam tersine diyetinizin sürdürülebilirliği üzerinde son derece yararlı olur.

3

Walden Farms soslar ile hazırlayabileceğiniz tariflerimiz için ;

http://www.waldenfarmsturkiye.com/tarifler/

Afiyet olsun!

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın