Gainer (Kilo Aldırıcı)

2
8612

Eğer kas gelişiminizi ve gücünüzü arttırmak istiyorsanız gainerları programınıza eklemek doğru olabilir.

Aynı zamanda kilo aldırıcı ürünler sizin kütlenizi arttırmakla kalmayacak antrenmanlarınızdaki performansınıza da olumlu etki yapacaktır.

Weight gainer almak için aşağıdaki sebepler sizi ikna edebilir:

Son derece yüksek olan kalori ihtiyacınızı karşılamak
Kalori ihtiyacınız son derece yüksekse ve bunu normal yollarla karşılamakta zorlanıyorsanız kilo aldırıcılar bu eksikliği gidermekte kullanılabilir. Eğer sizde kendinizi kas kütlesinin üzerine sürekli yenisini koymak zorunda olan “hardgainer” sınıfında görüyorsanız yani önünüzdeki bir tabak yemek bittiğinde bir yenisine başlamak zorundaysanız ve artık yemek görmekten bıktıysanız kilo aldırıcılar tam size göredir. Bir shake ile bin kalorinin üzerinde kalori alan bir vücut geliştirmecinin günlük 4000+ kalori ihtiyacını karşılaması son derece kolaylaşır.

Özel Formülize edilmiş Yağlar formunuzu korumanıza yardımcı olur

Kilo aldırıcıların bir diğer avantajı içeriğindeki yağların sağlıklı kilo almanıza yarayacak şekilde formülize edilmiş olmasıdır.
Kilo aldırıcı ( gainer ) seçimi yaparken aldığınız kilo aldırıcının mutlaka orta zincirli trigliseritleri ve mümkün olduğunca az satüre yağ içerenlerini tercih etmekte fayda vardır.

Hem Öğün yerine geçebilecek hem de antrenman öncesi kullanılabilecek seçeneklerinin bulunması

Kilo aldırıcıların bir diğer avantajı ihtiyacınıza göre size antrenman öncesi glikojen depolarınızı doldurarak antrenmanlarınızda enerjik olmanızı sağlayan ve antrenman sonrası boşalan depoları yeniden doldurmaya yarayan seçenekler sunduğu gibi öğün yerine ya da kalori ihtiyacınızı karşılamak için öğünle beraber alınabilecek farklı seçenekler
sunmasıdır.

Eğer antrenman öncesi veya sonrasında bir karbonhidrat almayı planlıyorsanız mümkün olduğunca az yağ içeren ve karbonhidrat miktarı yüksek olan ürünleri tercih etmekte yarar vardır.Değişen Kalori İhtiyaçları

Vücut geliştirmeciler etkili kas yapımı için beslenme programlarını herşeyiyle hesaplayarak yapmalıdırlar, bu yüzden tam olarak doğru kalori miktarını ayarlayabilmek için kilo aldırıcılar son derece ideal bir destektir.

Unutulmamalıdır ki dört yüz kalorilik ve dokuz yüz kalorilik bir kilo aldırıcı arasında çok büyük fark vardır, ve bir süre için ihtiyacınızdan fazla olan bir gainer almak çoğu insanın özellikle kaçındığı şey olan yağlanmaya sebep olabilir.

Çoğu kişi için 400-600 kalorilik bir gainer idealdir, fakat kütle artışı sağlamakta oldukça fazla zorlanan ve metabolizması hızlı çalışan kişiler daha yüksek kalori içeren gainerlar da düşünebilir.
Kreatin İhtiyacınızı Daha Etkili Bir Şekilde Karşılayın

Etkili bir kilo aldırıcı kullanmak bir taşla birden fazla kuş vurmak demektir. Örneğin çoğu kilo aldırıcı aynı zamanda içeriğinde kreatin bulundurarak kreatin ihtiyacınızı da karşılar ve böylelikle ayrıca kreatin almak zorunda kalmazsınız.
Ayrıca kreatinin etkisini maksimum düzeylerde görebilmek için mutlaka hızlı kana karışan bir karbonhidratla birlikte alınması gerekir ki bu çoğu kilo aldırıcının temel yapı taşıdır.

Hızlı Yenilenme Süreci ve L-Glutamine

Son olarak gainer kullanmak antrenman sonrası kasların yenilenme sürecini hızlandırmak için bire birdir. Spor salonunda yaktığınız kalorilerin yerine optimum miktarda kalori koyamıyorsanız spor salonunda ne yaparsanız yapın kaslarınızın yenilenmesini ve gelişmesini garantileyemezsiniz.

Pek çok kilo aldırıcının içeriğinde kreatin olduğu gibi bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendiren ve sizi overtraining (aşırı çalışma) durumuna gelmekten koruyan L-Glutamine de bulunur.

Tüm bu sebeplerden dolayı kilo aldırıcıların faydasını tekrar düşünün ve ihtiyacınız doğrultusunda beslenme programınızda yer verin. Doğru kullanıldığında gainerlar kas kütlesi gelişiminizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

storesonik bana ozel banner

hemen-siparis-ver-logo

2 YORUMLAR

  1. 18 Yaşındayım Boyum 1.80 Kilom 55-60 2-3 ay içerisinde kollarımı geliştirdim ama bir yere kadar daha sonrasında kilo almak istiyorum ve metabolizmam çok hızlı çalışıyor. Önerebileceğiniz Gainer nelerdir acaba.

    • Bende aynı senin gibiydim boyum kilom yaşım aynıyız. Sadece iyi beslen düzenli ve verimli çalış çok çalışma ağır gir fakat antrenman 1saati geçmesin. Yoksa çıkan kas erimeye başlar. Öğünlerini 6ya 7ye çıkarmaya bak. Ve gördün ki zamanla gelişmeye başlıyorsun multipower mass gainer la başlayabilirsin sonra farkı göreceksin. Her gün idman yapma. Arada dinlen ki vücut o yorgunluğu atıp kasları yenileyip seni dirençli kılsın ki gelişebilesin. İyi kilo almalar 🙂

Bir Cevap Yazın