Ginseng

0
1427

Ginseng nedir?

Aralieaceae ailesine ait yaygın olarak bulunan, her mevsim varlığını sürdüren otsu bir bitkidir. Amerikan, siberian, kore gibi farklı çeşitleri vardır.

Ginseng Ne İşe Yarar?

Pek çok şaşırtıcı ve güçlü etkisi vardır. Kullanmak ruh halini olumlu etkiler, enerji seviyelerini arttırır ve ginseng kullanan kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. New york Collage of Osteopathic Medicine’de yapılan araştırmalar ginsengin göğüs kanserinden korunmakta olumlu etkileri olduğunu göstermiştir. Çinde yapılan araştırmalar ise ginsengin yaşlanmaya sebep olan zehirli kimyasalların vücuttan atılmasına yaradığı için anti-aging özelliği olduğunu da ortaya koymuştur. Ginseng göğüs kanseri haricinde pek çok kanser türüne karşı koruyucu bir etkiye sahiptir ve yapılan bazı çalışmalar bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini de göstermiştir.

Ginseng’i Kimler Kullanmalıdır ve Eksikliğinde Ortaya Çıkan Bazı Belirtiler Nelerdir?

Kullanıldığı durumlara örnek olarak Alzheimer Hastalığı, kronik yorgunluk sendromu, , soğuk algınlığı, diyabet, erkeklerde kısırlık, grip, fibromiyalji, enfeksiyon tedavileri sayılabilir.

Ayrıca vücut geliştirmeciler ve diğer sporcular ginsengi pek çok açıdan son derece yararlı bir supplement olarak keşfetmişlerdir. Birincil neden sporcuların vücutlarının maruz kaldığı yüksek strese dayanıklılığını arttırmasıdır. Bir diğer neden, ginsengin süreklilik ve dayanıklılık gerektiren sporlarda faydalı olması ve yenilenme sürecini olumlu etkilemesidir. Son olarak ginsengin sporcular için faydası yorgunluğu azaltıcı etkisidir.

Ginseng Ne Kadar Kullanılmalıdır, Yan Etkileri Var mıdır?

Genellikle uzmanlar günde 1-2 gram ginseng kullanılmasını tavsiye ederler. Bu dozajlar aşılmadıkça, ginsengin her hangi bir yan etkisi yoktur, ancak yine de ginseng hamile ve emziren bayanlara ve kan basıncı (tansiyonu) çok yüksek olanlara önerilmemektedir.

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Yukarıdaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliğindedir. Ürünler beslenme destek ürünleri olup, ilaç değildir, tedavi amaçlı olarak kullanilmaz. Bilgilerin yanlis anlasilmasindan ve buna bagli olarak dogabilecek magduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altinda degildir.
————————————————————————————————————————————————
Copyright © 2011 sporsonik.com, Tüm hakları saklıdır.

TEILEN
Önceki İçerikBeta-Alanin
Sonraki İçerikKafein

Bir Cevap Yazın