Hacim Kazanmak

0
3199

 Kilo almak çoğu insanın korkulu rüyası iken sizin için dünyadaki en zor şey mi? Hacim kazamakta zorlananlar için bazır ipuçları için yazıyı okumaya devam edin.

 Öncelikle metabolizmanızın hızlı çalıştığını kabul edin ve diğer insanların yediğinin iki katı dahi yeseniz onlar kadar kilo alamıyor olabildiğiniz gerçeğini unutmayın. Ayrıca alınan kilonun ve kazanılan hacmin kas ağırlıklı olması güzel bir görünüm yakalamak açısından ve alınan kiloların kalıcı olması bakımından önemlidir.

Hacim Kazanmak için taktikler

 1. Tahminlerle hareket etmeyin

Günlük olarak yediklerinizi bir deftere not edin veya beslenme takibi yapmanızı sağlayacak uygulamalar kullanın. Böylece gün içerisinde gerçekten kaç kalori aldığınızı net olarak bilirsiniz.

Bu takibi en az bir ay boyunca devam ettirin. Böylece kilo alamamanızın sebebinin beslenmenizin hangi yönleri ile ilgili olduğunu ve beslenmenizin yeterli olup olmadığını görmüş olursunuz.

 2. Planlanmış öğünlerinize kalori bonusları ekleyin

 Eğer normalden daha hızlı çalışan bir metabolizmanız var ise normal bir insan için planlanmış bir öğün ile kilo alamazsınız. Bu sebeple midenizde çok yer kaplamayacak ancak kalori bakımından yüksek olan yine de çok sağlıksız tarafa kaçmayan besinlerle öğünlerinize takviye yapın. Fıstık ezmesi, kuruyemişler, tam yağlı yoğurt, avokado bazı örnek alternatiflerdir.

 3. Yeterince karbonhidrat tüketin

 Sadece protein tüketerek hacim kazanamazsınız. Karbonhidratlarda bunun için olmazsa olmazlardandır.

Örnek olarak antrenman sonrası öğününüzde muz, yulaf ezmesi, pilav gibi karbonhidratlara yer verebilirsiniz.

4. Yağların kıymetini bilin

Yağlar beslenme açısından vazgeçilmezdir çünkü vitaminlerin emilimi, organlarınızın düzgün çalışması, optimum beyin fonksiyonları için gereklidirler. Aynı zamanda sağlıklı yağlar diyetinize fazladan kalori eklemenin kolay yoludur.

 5. Hızlı Yiyin

images

 Eğer hızlı bir metabolizmanız varsa ve bunun yanında aynı zamanda yemekle arası iyi olan biri değilseniz hızlı yemek yemenizi öneririz. Beyninize tokluk sinyali ulaşmadan önce yemek yemek daha kolaydır ve hızlı yemek yerseniz tokluk hissetmeden önce daha fazla yemek yiyebilirsiniz.

6. Kalorileri İçin

Yemek yemekle aranız iyi değilse bir diğer alternatif fazladan kalori ihtiyacınızı sıvılardan karşılamaktır. Süt, hindistan cevizi suyu, protein shake veya hazırladığınız diğer meyveli shakeler size fazladan bol bol kalori sağlar, üstelik bir tabağın karşısında oturup yemeğe üşenmek zorunda kalmazsınız.

 7. Yemekle aranızı düzeltin

Yemeğe sadece alınan ve verilen kaloriler ve sizi hedeflerinize ulaştıracak bir araç olarak bakmayın. Yemek yemekten zevk almayı öğrenin. Öğünlerinizi daha zevkli hale getirmek için haftada bir kaç gün dışarıda yemek yiyebilir veya arkadaşlarınız veya sevdiklerinizle ortak öğünler planlayabilirsiniz.

8. Kalori almanın kolay yolları olduğunu unutmayın.

dude-did-you-gain-weight

Metabolizmanız hızlıysa ve gün içerisinde zaten fazla fazla ve dolu dolu öğünler tüketiyorsanız, yine de kilo alamıyorsanız 1 servisinden kolayca 1000 küsür kalori alabileceğiniz gainerları deneyin.

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın