Her Erkeğin Kullanması Gereken Supplementler

0
3550

Her Erkeğin Kullanması Gereken Supplementler

Ülkemızde genel kanı besın takvıyelerının sadece spor yapanlar tarafından kullanıldıgı yonunde, ancak dünyaya baktığımızda spor yapmasalar da insanlar bu besin takviyelerinden çeşitli etkileri sebebiyle faydalanıyorlar. arjinin, glutamin ve tribulus gibi destekler özellikle doğal hormon üretimini düzenlemek ve arttırmak için çok yardımcıdır.

Her erkeğin kullanması gereken supplementler
Her erkeğin kullanması gereken supplementler

Arjinin:

Özellikle büyüme hormonu üretimini arttırır. Büyüme hormonu üretiminin artması yağ yakımını ve kas kütlesi kazanımının artmasını sağlar. Büyüme hormonunun artması hücre yenilenmesini de arttıracağından bu amino asitler anti-aging (yaşlanmayı önleyici) etkiler de gösterir. Bunun yanında arjinin kan dolaşımını arttırması sebebiyle cinsel performansa da olumlu etkileri vardır. Ayrıca siroz gibi karaciğer hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

 Arjinin içeren destekler:

Ultimate AOL, Universal GH Max, Universal NOX3, Multipower Super Amino Liquid, Multipower Amino Mega Shot

pr_01_33_max Ornitin:

Vücutta arjinin ve karnitin ile birlikte yağlanmayı azaltarak büyüme hormonu üretimini arttırır. Bağışıklık sistemi ve karaciğer fonksiyonları için gereklidir.

 Ornitin içeren destekler:

Ultimate AOL, Universal GH Max, Universal NOX3, Multipower Super Amino Liquid, Multipower Amino Mega Shot

 Glutamin:

Arjinin gibi büyüme hormonu üretimini arttıran glutaminin kas kaybını önleyici etkisi de vardır. Bu sebeple kas kaybına sebep olan hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Ayrıca yorgunluk, yaşlılık (anti-aging), şizofreni, mental gerilik, ülser ve sindirim sisteminin sağlığı açısından yardımcıdır.

 multipower_l_glutamine_17665_1Glutamin içeren destekler:

Ultimate Glutapure, Multipower L-Glutamin Powder, Musclepharm Glutamine, Muscletech Nitro Amino FX, Musclemeds Amino Decanate

 Tribulus Terrestris:

Özellikle Bulgaristan’da yetişen bu bitki kadınlarda doğurganlığı arttırırken erkeklerde iktidarsızlık ve düşük libido sorunlarında etki gösterir. Cinsel gücü ve isteği arttırır. Böbrek ve ürinal sistem üzerinde de olumlu etkileri gözlemlenmiştir. Spor yapanlar tarafından vücudun doğal testosteron üretimini arttırdığı için tercih edilir.imagesstak

 Tribulus içeren destekler: Ultimate GRW HP, Universal Animal Stak, Ultimate Bulgarian Tribulus, Multipower Tribulus

hemen-siparis-ver-logo

Bir Cevap Yazın