Hergün alınması gereken supplementler

0
1298

Gücünüzü, fiziğinizi ve sağlığınızı korumak için ihtiyaç duyduğunuz herşey!

Balık Yağı

omega

Balık yağı, hedefiniz ne olursa olsun düzenli olarak kullanılacak en önemli supplementtir. İnsanların çoğu beslenme ile yeteri kadar omega-3 yağlarından almazlar. Hatta düzenli olarak balık yeseler bile! Omega-3 gıda takviyesi kadın, erkek çocuk, yaşlı herkes tarafından güvenli bir şekilde düzenli olarak kullanılabilir.

Multivitamin

Bir multivitamin tableti düzenli beslenmenin yerini tutar mı? Cevap tabii ki hayır! Ancak uygun bir beslenme programının yanında ihtiyaçlarınızı kelimenin tam anlamıyla karşılar çünküher gün tüm vitamin, mineral ve antioksidanları beslenme ile almanız neredeyse imkansızdır.

D Vitamini

d-vitamini-nelerde-bulunur

D vitamini ile ilgili yapılan her yeni araştırma bu vitaminin düzenli kullanımının önemini daha da açık bir şekilde ortaya koyuyor. Özellikle de güneşli saatleri 4 duvar arasında işte, okulda veya evde geçiriyorsanız! Günlük olarak 3000 IU D vitamini almak D vitamini seviyelerinizi korumanızı sağlar. D vitamini ihtiyacınızı karşılayabilecek multivitaminler olabileceğini de unutmayın.

Whey Proteini

Whey proteini bazıları tarafından artık bir supplement olarak bile görülmemekte, normal beslenmenin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Whey proteini protein ihtiyacınızı sağlıklı ve daha da önemlisi her yerde ve her zaman hızlı ve pratik bir şekilde karşılamanın yoludur. Üstelik sebzeler ve meyvelerle whey proteininizi karıştırarak daha da besleyici ve lezzetli smoothie’ler hazırlayabilirsiniz.

Whey proteininin kas gelişiminin yanında genel sağlık, yağ yakımı, yağsız kas oranının arttırılması gibi birçok faydasının olduğunu kanıtlayan birçok araştırma yapılmıştır.

Probiyotikler

Screen Shot 2014-06-26 at 16.54.02

Probiyotiklerin beslenmedeki önemi günden güne artmaktadır. Bilim adamları vücudumuzdaki mikrobiyomlar ve bakteriler hakkındaki bilgilerini arttırdıkça probiyotik kullanımının da önemi daha da ön plana çıkmaktadır. Probiyotiklerin bağışıklık sistemi, kilo vermek hatta vücuttaki D vitamini seviyeleri üzerinde bile etkileri olduğuna dair bilimsel araştırmalar yapılmıştır.

 

storesonik bana ozel banner

Bir Cevap Yazın