Kafein

0
962

Kafein

Kafein ile Enerji Seviyenizi Yukarı Çıkartın

Eğer spor salonuna gitmeden önce sizi uyandırıp antrenmana hazırlayacak birşey arıyorsanız ya da gün içerisinde adeta ayaklarınızı sürükleyerek yürüyecek kadar yorgun hissediyorsanız, kafein hızlı enerji kaynağı olarak doğru seçimdir.

Doğal olarak gün içerisinde tükettiğimiz kahve, çay, soda ve daha pek çok şeyde bulunur. Sinir sistemi üzerine olumlu etki eder ve kişiden kişiye farklılık gösteren bir enerji artışı yaşatır.

Sadece hızlı bir enerji sağlayıcı değildir, aynı zamanda son dönemde popüler bir yağ yakımı supplementi ve antrenman performansını arttırıcıdır.

Ne zaman antrenman için hazır olmanız gerekirse kafein burada mükemmel bir seçim olarak devreye girer. Kafeinin faydaları bununla da sınırlı kalmaz ve kalori yakımınızı da hızlandırır.

Antrenman öncesinde kullanmak için ileri seviye bir sporcu olmanız gerekmez. Kafeinin faydaları, onu herkes için kullanılabilir ve gerekli bir supplement haline getirir. Her yaştan bayanlar ve erkeklerde enerji seviyelerini arttırmak ve yapılan işe ya da antrenmana daha iyi odaklanmak için kullanılabilecek tamamen güvenli bir supplementtir. Spor salonunda amacınız ne olursa olsun ilk önce yapmanız gereken şey her antrenmanınızda kendinizi biraz daha zorlayabilmektir.

Kilo vermek isteyenler için de kafein kullanmak doğru bir seçimdir. Enerjik olmanızı sağlamanın yanında iştahınızı da baskılar ve yağ yakımınızı da destekler. Bu üç sebep kilo verirken beslenme programınızda kafeine yer vermenin sizi başarıya götüreceğinin kanıtıdır.

Pek çok pre-workout supplementinde ve termojenik yağ yakıcı içeriğinde bulunur. İdeal kullanım zamanı antrenmanda maksimum verimi alabilmek için spora başlamadan 30 dakika önce ya da güne daha enerjik başlamak için kahvaltıyla beraberdir.

Başlamak için uygun doz kafein, günlük 200-400 mg’dır.

Merkezi sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkisi vardır ve kafeinde ürün üzerinde önerilen dozu aşmak doğru olmaz, çünkü kafeine karşı tölerans oluşabilir. Kullanımına belli dönemlerde ara vermek, kafein kullanımından uzun vadede en iyi sonuçları alabilmek ve vücudunuzun kafeine karşı tölerans oluşturmasını önlemek için yararlı olabilir.

Tüm bunlar gün içerisinde ve antrenmanlarınızda kafeine yer vermek için yeterli sebeplerdir.

Kafein in etkileri

-Zihin açıklığı

-Odaklanma
-Güç
-Dayanıklılık

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın