Kas Kütlesi Kombinasyonu – ileri seviye

0
2877

Supplement kullanımı sırasıyla Protein tozu, Kompleks amino asit ve amino asit türevleri olarak gitmelidir.

1. olarak protein tozu almanızın sebebi: protein tozları 1 porsiyonunda yüksek miktarda (25-30 gr) protein içerir, antrenman once ve sonrası kullanımda vucudu 60 gr a yakın bir proteinle besler ki bu da ideal bir rakamdır. Orta kalite konsantre, yüksek kalite izole agırlıklıdır.

2. olarak kompleks amino asit almanızın sebebi: iceriklerinde 15e yakın esansiyel ve esansiyel olmayan amino asitler içermeleridir, boylece karacigerde parcalanarak vakit kaybetmedikleri icin kana cabuk karısırlar, hidrolize formundadır.

3. sırada amino asit turevlerini almanızın sebebi: kompleks amino asitte aldıgınız amino asitleri 1 defada yuksek gramajda almaktır. Ornegin Universal – Amino 2700 1 porsiyonunda (3 tablet) 378 mg isoleucine, 668 mg leucine, 354 mg valine icerir. bu da toplamda 1400 mg bcaa demektir, Ultimate – Bcaa powder 12000 ise 1 porsiyonunda 6000 mg bcaa icerir, toplamda once ve sonrasıyla beraber 12000 mg bcaa demektir.

İleri seviye kas kutlesi kazanmak isteyenlere:

Kas Kütlesi Kombinasyonu – ileri seviye

Protein tozu: Muscletech – Nitrotech Performance Serisi

1 porsiyonunda 30 gr izole whey protein icerir, cabuk kana karısacagı icin antrenmandan 30 dk once ve hemen sonra kullanılabilir. İleri seviye sporcular sabah ac karnına da 1 porsiyon icerek geceki aclıgı bastırabilirler.

Kompleks Amino asit: Universal – Amino 2700

1 tableti 2700 mg whey hidrolize icerir, antrenmandan 15 dk once ve hemen sonra 3er tablet alarak kullanılır.

BCAA: Ultimate – Bcaa powder 12000

1 porsiyonunda 6 gr bcaa (isoleucine, leucine, valine) icerir, once ve sonra kullanımda toplamda 12 gr bcaa ile diger bcaalara kıyasla ust sıralardadır.

NOX: Hemo Rage

Sadece antrenman gunleri antrenmandan 45 dk once alınarak kullanılır. Performans arttırır. Vucudun tepki vermesine gore bu sure azaltılabilir ya da cogaltılabilir. İceriginde kafein ve taurin gibi uyarıcılar oldugundan gece  alınması tavsiye edilmez uykuyu kacırır.

Kas Kutle artısı kombinasyonu

 

Yigitimza

Bir Cevap Yazın