Kıvanç Tatlıtuğ Nasıl Forma Girdi?

0
4011

Kıvanç Tatlıtuğ Nasıl Forma Girdi?

Şu sıralar herkes Kıvanç Tatlıtuğ’nun vücudundan bahsediyor. Kıvanç Tatlıtuğ’nun Beslenme ve Spor Danışmanı Karen ve Tony Hill çiftine merak edilenler soruldu.

Onu kısa sürede bu hale siz getirdiniz. Tatlıtuğ ne kadar sürede kaç kilo verdi?

Karen Hill:

Aslında kilo vermedi, sadece vücudunda yağ olarak bulunan ağırlık kasa dönüştü. Bu da görünümünü değiştirdi. Tony 30, ben 20 yıldır bu işin içindeyiz, Kıvanç ile birebir 1,5 ay kadar çalıştık ve o çok bahsedilen, meşhur karın kasları da Tony’nin marifeti!


Tony Hill:

Kıvanç çok inatçı ve istekli bir öğrenciydi. Bunun zor bir süreç olacağını biliyordu ama vücudundaki değişiklikleri fark ettikçe heyecanlandı. Sözümüzden çıkmadı. Çok sabırlıydı. Karın kasları benim antrenmanlarım sonucunda ortaya çıkmış olabilir ama Kıvanç, Karen’ın ona verdiği beslenme programını doğru uygulamamış olmasaydı başaramazdık.

“Kıvanç Tatlıtuğ her gün 500 mekik, 150 şınav çekti”

Neler yedi? Neler yasaktı? Haftada kaç gün antrenman yaptı?

Karen H.:

Tatlıtuğ’a ilk yasakladığım şey süt ve süt ürünleri oldu. Çünkü bu ürünler bilinenin aksine vücudun su toplamasına neden olur ve hazımsızlık yapar.

İkinci yasağımız da alkoldü. Özellikle ilk iki hafta bir kadeh bile içmesi yasaktı.

Bunun dışında da işlenmiş her türlü gıdadan uzak durdu. (Makarna, ekmek, diyet bisküvi, mısır gevreği gibi.) Bol bol kırmızı et, tavuk, balık, yumurta. Her türlü sebze, baklagil ve meyve. Bir de kuruyemiş.

Tony H.: Protein tozu da içti. (Onu da sütsüz içti tabii ki.) Creatin, Bcaa takviyeleri de kullandık. Antrenmanda haftada minimum üç gün çalıştı. Antrenmanımız da 1,5 saat sürüyordu.

Dokuz yıl askerlik yaptım. Orduda geçirdiğim yıllardan esinlenerek hazırladığım antrenmanlarım var. Kişiyi belli bir ritme alıştırıp vücudundaki 600 kası bir anda çalıştırıyorum. Vücudun dengeye oturması için ek olarak uyku saatlerini de dengeledik. Sabah 07.00’de kalkıp akşamları en geç 23.00’te uyudu.

Her gün 500 mekik, 150 şınav ve 100 barfiks çekiyordu.

Bir buçuk ay böyle bir değişim için fazla kısa bir süre değil mi?

Tony H.:

Programımız size vücudunuzdaki kasları nasıl kullanmamızı öğretiyor. Spor salonlarında saatlerce yürüyüş bandında koşarak zayıfladığınızı sanabilirsiniz ama farkında olmadan dizlerinizi sakatlayabilirsiniz. Doğru hareketleri yapıp kaslarınızı canlandırmanız gerek.

Dört haftada doğru beslenme programı ile herkesin vücudunda bir değişiklik olur.

Karen Hill’in beslenme tüyoları

* Metabolizmanızın doğru hızda çalışması için uyku önemli. Gece en geç 23.00’te yatmalı ve sabah 07.00’de kalkmalısınız.
* Süt ürünlerinden uzak durun. Kahvaltıda peynir-ekmek yerine meyve ve yumurta yemeyi deneyin.
* Günde en az iki litre su için. Kahve ve çay içerek su ihtiyacınızı karşıladığınızı sanmayın.
* Sabahları ılık suyun içine limon ve saf elma sirkesi ekleyerek içmek karaciğer ve böbrek temizliği için yararlıdır.
* Gazlı diyet içeceklerden uzak durun.
* Meyve şekerdir. O yüzden meyve ihtiyacınızı akşamları değil de gündüzleri giderin.
* Protein tozu spor sonrası ya da ara öğün olarak içilebilir.
* Her şeyi doğada bulunduğu haliyle tüketmeye çalışın. Salam, sosis gibi şarküteride bulunan etlere de rağbet etmeyin.
* Elinizin altında bir parça meyve ve kuruyemiş bulundurun.

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın