Kollarınızı Geliştirmek İçin Ne Yapmalı?

1
7578

Kol Antrenmanı

 –Kol çalışmasını ayrı bir gün yapın.

-Biceps ve Tricepsleri büyük kas gurupları ile eşleştirmeyin.

-Süperset!

-Yüksek miktarda protein!

-Supplement Kullanımı!

-Kası doğru şekilde izole edin.

Kol antrenmanı için ayrı bir gününüz olsun. Özellikle zor gelişen kollarınız var ise ve kol kaslarınız zayıf ise bu bölgeleri geliştirmek için ayrı bir güne ihtiyacınız var demektir. Antrenman programınızı oluştururken kol için ayırdığınız günden sonraki günün bacak antrenmanı olmasına özen gösterin. Böylece kollarınıza dinlenme fırsatı da tanımış olursunuz.

 Biceps ve tricepslerinizi büyük kas gurupları ile eşleştirmeyin. Çoğu antrenör örneğin sırt ile bicepsi aynı gün çalıştırır çünkü sırt antrenmanı esnasında bicepslerin de iyice ısındığını ve çalıştırmaya hazır hale geldiğini iddia eder. Oysaki eğer bicepslerinizi ve kollarınızı tam olarak çalıştırmak istiyorsanız büyük bir kas gurubuna ciddi miktarda enerji harcadıktan sonra geride kalan enerji ile yetinmek doğru olmaz. Bu sebeple kollarınızı geliştirmek istiyorsanız kol antrenmanını büyük kas gurupları ile eşlendirmeyin.

Biceps ve tricepsler için süperset son derece uygun bir çalışmadır. Superset sırasında çalışılan bölgeye kan akışı artar, bu da daha uzun süreli anabolik etki demektir. Kol çalışması sırasında uygulanabilecek iki farklı superset çalışması vardır.

10 tekrar biceps egzersizini 10 tekrar triceps hareketi ile superset olarak uygulayın. Bu şekilde 3 set yaptıktan sonra yine bir biceps egzersizini triceps egzersizi ile kombine eden farklı süpersetlere geçin.

10 tekrar biceps egzersizini başka 10 tekrar biceps egzersizi ile kombine eden bir süperset oluşturun. 2-3 set yaptıktan sonra iki triceps egzersizinden oluşan süpersete geçin.

images

Özellikle eksik bulduğunuz bir bölgeniz var ise bu bölgeyi çalıştırdığınız gün ve sonrasındaki iki gün boyunca protein alımınızı normalden daha fazla arttırın. Böylece gelişmeyen bölgenizin çalışmasından sonra  bu kas guruplarının ihtiyaç duyacağı amino asitler ve protein kas gelişimi, kasların yenilenmesi ve onarılmasında etkili olacaktır.

Kreatin:

Gelişmemiş bölgenizi çalıştırdığınız gün önerilen maksimum kreatin dozuna çıkabilirsiniz.

leadImage

Nitrik oksit (nox) ürünleri:

Genellikle arjinin içeren nox ürünleri kan akışını hızlandırır ve çalışan bölgeye daha fazla protein, amino asit ve vücudun ihtiyaç duyduğu diğer içeriklerin ulaşmasını sağlar.

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

1 YORUM

Bir Cevap Yazın