L-Citruline

0
913

L-Citruline

Herkes amino asit kullanımı hakkında araştırma yaparken ve bilgi sahibiyken, pek çok insan amino asitlerin tek tek olan faydaları ve spesifik özelliklerini görmezden gelmektedir. Tek başına genel sağlık durumumuz üzerinde pek çok olumlu etkisi olan ve antrenman performansına da katkısı bulunan bu amino asitlerden birisi L-citruline’dir.

L-Citruline’in faydaları nelerdir?

L-citruline’nin en önemli faydası kan dolaşımını destekleyerek , antrenman performansınızı arttırmanın yanı sıra antrenman sonrası yenilenme sürecini de kısaltmasıdır. Kan dolaşımının l-citruline yardımıyla optimal bir şekilde olması dokular ve kaslar için gerekli olan protein ve karbonhidrat gibi besleyici maddelerin ve oksijenin daha hızlı bir şekilde gereken yerlere ulaşarak etki göstermelerini sağlar.

L-citruline vücudumuzda öncelikle L-arginine’e sonra da nitrik oksite çevrilerek etki eder. Nitrik oksit ise kan dolaşımını hızlandırarak pump etkisi yapar. Ayrıca L-citruline antrenman sırasında üretilen laktik asit miktarının azaltılmasında işe yarar.

l-citruline karpuzda bol miktarda bulunur, hatta ismini bile buradan alır: “citrulus”. L-citruline vücudumuz tarafından üretilmez bu yüzden dışarıdan alınmalıdır.

L-Citruline günlük olarak ne kadar alınmalı?

L-citruline günlük 2000-6000 mg alınmalıdır. Antrenman günlerinde L-citruline’i iki doz halinde yarısını antrenman öncesi, yarısını antrenman sonrası almak doğru bir seçim olacaktır.

Ancak her hangi bir böbrek rahatsızlığınız veya bilinen başka bir sağlık sorununuz varsa kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Gerçekten ağır antrenman yapanlarda pump etkisiyle gözle görülür farklar yaratır.

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Yukarıdaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliğindedir. Ürünler beslenme destek ürünleri olup, ilaç değildir, tedavi amaçlı olarak kullanilmaz. Bilgilerin yanlis anlasilmasindan ve buna bagli olarak dogabilecek magduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altinda degildir.
————————————————————————————————————————————————
Copyright © 2011 sporsonik.com, Tüm hakları saklıdır.

Bir Cevap Yazın