Michael Kefalianos Röportajı

0
1406

Michael Kefalianos Röportaj – 2011

Michael Kefalianos Olympia’yı Yunanistana getirmeyi hedefliyor.

Yunanlı Vücut Geliştirme Sporcusu Michael Kefalianos sadece birkaç yıldır pro ünvanına sahip, ancak şimdiden iddialı isimlerden.

Öncelikle sizi pro olmanızdan dolayı tebrik ederiz. 2010’dan bu yana nasıl bir gelişim sağladınız?

2010 yılında Avustralya’dan İspanya’ya 6 yerde yarıştım.

Bu yüzden gelişimim için çok vakit ayıramadım, bu yüzden ağırlıklı olarak formumu korumak ve pozlarımı geliştirmek için çalıştım. 2010’da İspanyadaki Europe Pro Show’dan sonra kendime biraz zaman ayırdım ve bir mart 2011’e kadar yarışmadım.

Bu arada biraz dinlendim, sonra kas kütlemi arttırmayı hedefleyen yeni programıma başladım. 2010’dan 2011’e kadar formumu bozmadan 4-5 kilo kas kütlesi eklediğimi söyleyebilirim. Deltoidlerimi, üst göğüs ve kollarımı geliştirdim ki bu simetri açısından iyi oldu.

6 ayda 240 pounddan 250 pound ağırlığa çıktım. Asıl gelişimimin bu olduğunu düşünüyorum ve Australian Pro’da Olympia’ya katılma hakkını bu şekilde elde ettiğime inanıyorum.

Sana bu popülerliği kazandıran şey nedir?

Kesinlikle yıl boyunca yarışmalar için koruduğum paramparça formum olduğunu düşünüyorum.

2011 Mr. Olympia sahnesinde neler sergilemeyi umuyorsun?

Daha fazla kaliteli kas kütlesi eklemeyi ve kas yoğunluğumu arttırmayı hedefliyorum. Bazı bölgelerimi daha fazla geliştirmem gerekiyor, ayrıca şuanda olduğumdan bile daha parçalı olmayı umuyorum.

Bu kadar parçalı bir görünüme sahip olmanın sırrı nedir ve bu formunu yarışmadan yarışmaya nasıl koruyorsun?

Yıl boyunca kaliteli bir şekilde beslenmenin önemli olduğunu inanıyorum. Ayrıca yıl boyunca sürekli gelişimi hedefleyerek antrenman yapıyorum, sadece yarışma veya gösterilerden 12 hafta öncesinde değil.

Ne kadar sıklıkla antrenman programında kardiyoya yer veriyorsun? Yarışmadan ne kadar önce kardiyo yapmayı bırakıyorsun?

Off sezonda haftada 3 kez kardiyo yapıyorum. Yarışmadan yaklaşık 4 hafta önce kardiyoyu haftanın 7 günü 45-50 dakikaya çıkarıyorum.

Yarışmadan yarışmaya nasıl motive oluyorsun?

Yarışmayı çok seviyorum ve her yarışmada gelişimimi görmek hoşuma gidiyor. Hayranlarıma istedikleri şeyi vermek istiyorum.

Antrenmanlarını nasıl tarif edersin?

Antrenmanlarım ne çok hafif ne de çok ağır. İkisinin ortası gibi 10-12 tekrarlı hatasız kaliteli setler uygularım.

Beslenmeni kısaca nasıl tarif edersin?

Bol miktarda özellikle balık ve tavuk, biraz kırmızı et, patates, pilav ve (yarışma öncesi) salatalar tüketiyorum.

Supplementlere bakışın nasıl?

Supplementler iyi bir beslenme planını desteklemek için çok uygunlar. Genellikle antrenman öncesi enerjimi arttıracak ürünler, eklem sağlığı için supplementler ve antrenman sonrası protein alıyorum.

______________________________________________________

by David Robson Sep 12, 2011- alıntıdır.

Bir Cevap Yazın