Weider NOS-X10

0
2568

WEIDER NOS-X10

NİTRİK OKSİT SENTEZİ OKSİJEN TAŞIMA VE MAKSİMUM GÜÇ ÜRETME KAYNAĞI

WEIDER NOS-X10 ÖZELLİKLERİ

  • 8 farklı serbest form amino asit potansiyeli
  •  14.840 mg serbest formda amino asit / porsiyon
  • Maksimum pumping özelliği ve nitrik oksit (NO) üretimi

 Weider Araştırma ve Geliştirme Grubu’ nun son yıllarda Amerika ve Almanya’ da üzerinde özellikle çalıştığı NOS-X10 ismi verilen bu çok özel ürünün metabolizma içinde nasıl bir fonksiyona sahip olduğunu anlamak için önce Nitrik Oksit üretim sürecini incelemek gerekir. Nitrik Oksit (NO); proteinin ana bir bileşeni olan Nitrojen’ in Oksijen tarafından oksitlenerek meydana getirdiği bir gaz olarak tanımlanabilir, aslında bir Nitrojen + bir Oksijen atomunun bileşiminden oluşan bir moleküldür. Bu çok özel molekül, metabolizma içinde doğal olarak üretilen bir hormondur ve sinir – savunma – solunum – üreme – sistemlerinin fonksiyonlarının düzenlenmesinin yanında özellikle kan dolaşım sistemi yani kan damarlarının genişlemesi üzerinde ciddi bir etkisi vardır.

 NO’ nun üretim merkezi ENDOTEL hücresidir ve metabolizma NO’ yu L-Arginine adı verilen amino asitten elde eder. Elde edilen NO molekülleri 10 sn. gibi çok kısa bir sürede parçalanarak kan damarlarının genişlemesine neden olur. Diğer bir deyişle, enzimlerin faaliyetleri sonucunda kas hücreleri içinde kalsiyum konsantrasyonu azalır, bu azalma liflerin ayrılmasına ve kas hücrelerinin gevşemesine yol açar böylece kan damarları genişler. Yani kan damarlarımızdaki basıncın düzenlenmesini Nitrik Oksit molekülleri sağlar. Çok kısa sürede parçalanan NO molekülleri vücutta birikme meydana getiremezler ve dolayısıyla yan etki oluşturamazlar.

 Weider NOS-X10, bu mükemmel üretim süreci içinde daha fazla Nitrik Oksit üretebilmek için Arginine oksidasyonunu tetikleyen NO sentezi enzimlerine (neureonal – nNOS / endothelial – eNOS / inducible – iNOS) yardım ederek kan damarlarının genişlemesine neden olan fazla miktarda NO üretimini desteklemektedir (aşağıda verilen “nitrik oksit sentezi şeması” na bakınız). NO enzimleri sayesinde ortaya çıkan Nitrik oksit ile açılan kan damarları hem içinden akan kan miktarını artırır (vizkosite) ki bu ürünün formülünde özellikle bulunan besleyici maddeleri (amino asitleri, proteinleri, karbonhidratları ve vitamin + mineralleri) adalelere en kısa sürede ulaştırır, buna PUMPING özelliği denir hemde serbest formda amino asitlerle donatılan ürünümüz bu süper amino asitlerin süper enerjiye dönüşümü ile ANABOLİK ETKİ meydana getirirler. Dolayısıyla bu her iki inanılmaz avantaj sayesinde kas hücrelerinde aşırı bir büyüme kaçınılmaz hale gelir.

Diğer bir deyişle, Weider NOS-X10 ürünümüz hem oksijen taşıma hemde enerji üretme kapasitesi ile siz profesyonellerin en iyi yardımcılarındandır. Yukarıda açıklandığı üzere, özel formülü içinde serbest formda bulunan L-Arginine amino asiti sayesinde kan damarlarının genişlemesine olanak sağlar ve ayrıca vücudun yağ yakma oranını da artırır.

 Weider NOS-X10 ‘nun bünyesinde formüle edilen L-Arginine, aşağıda verilen resimli açıklamada olduğu gibi kan damarlarının genişlemesine yardımcı olmakta ve vücudun yağ yakma kapasitesini artırmaktadır. Ayrıca Nitrik Oksit (NO) üretebilmek için Arginine Oksidasyonu’ nu başlatan Nitrik Oksit sentezi enzimine yardım ederek kan damarlarının genişlemesine neden olan NO üretimini desteklemektedir. Dolayısıyla damar genişletme özelliği sayesinde antremanlar süresince maksimum performans sağlamaktadır. Aynı zamanda, aşağıda verilen damar kesitinden açıkça ve kolayca anlaşılacağı üzere genişleyen damarların içinden geçerek kas hücrelerine ulaşan ve kas sisteminin gelişimini sağlayan besleyici peptitlerin ve diğer besleyici maddelerin miktarları artar ve çok daha fazla besleyici madde kas sistemi tarafından emilerek yenilenmesi ve gelişmesi için kullanılır. Bu inanılmaz avantaj, kas liflerinin büyümesini ve yenilenmesini dolayısıyla kas kütlesini çok daha kolay ve kalıcı elde edilmesini kaçınılmaz hale getirir.

 WeIder NOS-X10 ’ nun diğer özelliklerine baktığımızda;

  • Yağ oranı sıfırdır, mide ve bağırsaklarda hiç vakit kaybetmeden kana karışabilen vede çok çabuk enerjiye dönüşebilen yeni bir karbonhidrat kaynağı ISOMALTULOSE ile kombine edilmiştir, bu nedenle uzun süreli gerçek enerji sağlar.
  • Yüksek miktarda L-Glutamine içerir ve böylece kas sistemindeki amino asit eksikliğinden kaynaklanan yıkıcı kortizon etkisini yok eder, aşırı antreman sendromunu engeller ve ruhsal yenilenme sağlar.
  • Spesifik formülü içinde bulunan 14.840 mg serbest form amino asit / porsiyon kombinasyonu ile kas sistemi yıkımını önleyerek katabolik metabolizm etkisi oluşturur ve böylece adalelerin antreman süresince ve antreman sonrası mükemmel seviyede korunmasını sağlar.
  • Temel amino asitlerden olan ve BCAA’ ları oluşturan L-Leucine sayesinde  vücudun en önemli anabolik hormonu olan ve amino asitleri hücrelere taşıyan İnsülin Hormonu’ nun üretimine %10 yardımcı olur böylece daha fazla kas kütlesi garantilenmiş olur.
  • Çok daha düzenli ve hızlı bir kan dolaşımının sağlanması için içeriğine Niacin ve Kafein ilave edilmiştir.

Sonuç: Weider NOS-X10 ile yapılan antremanlarda sınırsız performans… Sürekli yenilenerek gelişen kas kütlesi…

-WEIDER KATALOG’DAN ALINTIDIR.-

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın