Phenylalanine

0
1238

Phenylalanine

Phenylalanine uzun süredir tartışılan bir supplement olmuştur. Ancak yapılan araştırmalar phenylalanine’nin sağlıklı insanlar üzerinde her hangi bir zararının olmadığını kanıtlamış, phenylalanine hakkında bitmek bilmeyen dedikoduları boşa çıkarmıştır.

Phenylalanine sinir sistemini olumlu etkileyerek ruh halimizi belirlemekte rol oynar, ve her zaman, yaptığımız her antrenmana motive olmamızın anahtarıdır.

Sinir sistemimizin optimum bir şekilde çalışması için gerekli olan nörotransmiterlardan epinephrine, nor- epinephrine ve dopamine seviyelerini yükseltir. Ayrıca güneş ışığında bulunan ve vücudumuz için son derece gerekli olan D-Vitamini seviyelerini arttıran UV-ışınlarının vücudumuz tarafından daha iyi absorbe olmasını sağlar.

Phenylalanine’in temel metaboliti  dopamine ve nor-epinephrine seviyelerini yükselten tyrosine’dir. Phenylalanine, ayrıca aminoasit havuzunun büyük bir bölümünü oluşturan glutamine’nin üreticilerinden biridir.

Phenylalanine hakkında olumsuz bazı söylentiler olması, (aspartik asit, yani aspartam ile birlikte) tatlandırıcı olarak pek çok soft içecekte bulunmasından dolayıdır.

Vücut Geliştirmeciler İçin Özetle Phenylalanine

V.G.‘ciler için kullanım amacı Motivasyonu arttırmak ve extra D vitamini almış olmak için kullanılabilir. Sinir iletimini desteklediği için kasların dinlenmesi ve yenilenmesinde olumlu etkiye sahiptir.
Dozaj kilo başına 14 mg almak idealdir. Zaten günlük beslenmeniz sırasında aldığınız phenylalanine miktarı daha da artmış olacaktır.
Aşırı Doz Bu supplement hamile bayanlar ve diyabet hastaları tarafından alınmamalıdır. Aşırı doz alınması kan basıncının yükselmesine, baş ağrılarına, bulantıya ve çok aşırı doz aşımlarında sinir sisteminde hasara sebep olabilir.
Tıpta kullanımı Artrit ve depresyon tedavisinde kullanılır.
Phenyl-alanine Kaynakları Bütün süt ürünleri, avokado, fındık, badem ve çekirdekte bulunur.
Eksikliğinde ortaya çıkan belirtiler Eksikliğinde yorgunluk, letarji, karaciğer hasarı görülebilir.

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Yukarıdaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliğindedir. Ürünler beslenme destek ürünleri olup, ilaç değildir, tedavi amaçlı olarak kullanilmaz. Bilgilerin yanlis anlasilmasindan ve buna bagli olarak dogabilecek magduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altinda degildir. 

————————————————————————————————————————————————

Copyright © 2011 sporsonik.com, Tüm hakları saklıdır.

Bir Cevap Yazın