Weider Premium BCAA Powder

0
1520

Anti-Katabolik Etki Sağlayan Mükemmel Bir Kas Koruyucu

Weider Premium BCAA Powder özellikleri:

 • 6000 mg BCAA / Porsiyon İçeriği

  Weider premium bcaa powder
  BCAA’lar için tıklayın.
 • İlave olarak 1500 mg L-Glutamine / Porsiyon İçeriği
 • Güçlü Antikatabolik etki

WEIDER ailesi olarak ürünümüzün özeliklerini ve üstünlüğünü anlatmadan önce BCAA’lar ve metabolizma içindeki görevleri hakkında sizlere bazı önemli bilgiler vermeyi daha doğru buluyoruz.

Leucine, Isoleucine ve Valine amino asitleri benzer bir dallı zincirli yapıya sahip oldukları için BCAA olarak adlandırılırlar. Özellikle kas sistemi için hafife alınmayacak özelliklere sahip olan BCAA’lar metabolizma içinde daha birçok işlevin gerçekleştirilmesinde büyük rol oynarlar. Bu işlevlere genel olarak bakacak olursak;

BCAA’lar

 • Kas sisteminde % 35 oranında bulunurlar,
 • Kas sistemi içinde doğrudan emilirler,
 • Antrenmandan önce alındıklarında protein yıkımını önlerler, antrenman sonrası alındıklarında ise kas proteini sentezini desteklerler,

• Özellikle Leucine, vücudun en önemli anabolik hormonu olan insülin hormonunun tetiklenmesini sağlar,

 • Büyüme hormonu üretimini arttırır,
 • Vücut içinde karbonhidrat yani glikojen rezervlerinin boşalması durumunda, enerjiye dönüştürülerek maksimum performans artışı sağlarlar,

• Laktik asit (laktat) üretimini azaltırlar.

Tüm bu avantajları sayesinde, ağır ve yoğun geçen antrenmanlarınız sonucunda kas liflerinizin yıkımını engeller. Tabi ki tüm bu özelliklerin en verimli şekilde gerçekleşebilmesi, BCAA’ların serbest formda metabolizma içine alınması ile doğru orantılıdır. Bu özellikte WEIDER Premium BCAA Powder’da mevcuttur.

BCAA’ların diğer özelliklerine bakacak olursak; özellikle son yapılan çalışmalar Leucine’in protein metabolizmasında çok önemli bir rol oynadığını, protein sentezinde güçlü bir uyarıcı olduğunu ve protein yıkımını engellediğini ortaya koymuştur. Bu nedenle Leucine sadece proteinin yapı taşlarından biri değil, aynı zamanda protein metabolizmasının da önemli bir parçasıdır. Ancak tüm bu etkilerine rağmen Leucine’nin tek başına alınması anlamsızdır. Maksimum etki için Leucine, Isoleucine ve Valine beraber alınmalıdır.

Metabolizma içinde yeterli Leucine olması durumunda, çok değerli olan kas proteini enerji olarak kullanılması için metabolize edilmez ve kullanılmazlar. Bu nedenle kas yıkımını ön- lemek için yeterli miktarda BCAA almak kaçınılmaz hale gelir. BCAA’ların bu özelliği antikatabolik etkilerine bir örnek olarak gösterilebilir.

Aşağıda verilen pasta grafikten de kolayca anlaşılacağı gibi WEIDER Premium BCAA Powder’ın Leucine, Isoleucine ve Valin amino asitlerini 2:1:1 oranda içerir. Bu oran olabilecek en üst seviyede kas proteini sentezi ve maksimum oranda emilim için temel orandır.

Weider Premium BCAA Powder
Weider Premium BCAA Powder

 BCAA’lar antrenman sonrası kullanımlarda, insülin hormonun tetiklenmesini sağlarlar. İnsülin hormonu insanlar tarafından genellikle hücreye şeker taşıyan bir hormon olarak bilinse da daha birçok işlevi vardır. Örneğin vücudun en önemli anabolik hormonu insülindir ve kaslara aminoasitleri taşımakta insülin hormonun görevleri arasındadır.

Weider Premium BCAA Powder
Weider Premium BCAA Powder

BCAA’lar, karbonhidratlar ve proteinler ile beraber kullanıldıklarında, insülin hormonunun artışı sebebiyle karbonhidrat ve proteinin kas içine daha hızlı ulaşmasını sağlar böylece anabolik metabolizma başlamış olur.

BCAA’ların bir diğer özelliği ise dallı

Weider Premium BCAA Powder
Weider Premium BCAA Powder

zincirli bir yapıya sahip oldukları için, bağırsaklardan sonra doğrudan kas kütlesinde emilebilmesidir. Diğer tüm amino asitler karaciğer yoluyla metabolize edilir. Bu da amino asitlerin adaleler tarafından kullanılabilir hale gelmesinin daha uzun sürdüğü anlamına gelir.

Spor yapan bireylerin ortalama olarak günlük BCAA ihtiyacı vücut ağırlığının her 10 kg’si için 0,825 gr kadardır. Yani 80 kg ağırlığında bir sporcunun BCAA ihtiyacı 8 x 0,825 formülünden 6,6 gram yani 6600 mg’dır. Ancak bu değer BCAA’lardan hem anabolik etki elde etmek isteyen hem de kas protein sentezini arttırmak isteyen sporcular için maalesef yetersizdir. Dolayısıyla antrenmandan hemen sonra ihtiyacın en az % 75’lik kısmı BCAA kombinasyonu tarafından karşılanmalıdır. Vücut ağırlığı fazla olan sporcular ise, mutlaka kas kütlesinin ihtiyacını en iyi karşılayacak düzeyde olmalıdır.

BCAA’ların antrenman sonrası kas sistemini eksiksiz yenileyebilme özelliği, mümkün olabilecek en kısa sürede kana karışmasını gerektirmektedir. WEIDER Premium BCAA Powder’ın toz formunda olması, hem içimini kolaylaştırmakta hem de emilimini hızlandırmaktadır.

Sonuç olarak, BCAA’ların temel görevlerini yerine getirebilmeleri, kas proteini sentezini arttırmaları, antrenman öncesi alındıklarında anabolik etki sağlamaları ve maksimum oranda emilebilmeleri için gerekli olan her şey siz değerli kullanıcılarımız için WEIDER Premium BCAA Powder’da bir araya getirilmiştir.

Weider Premium BCAA Powder
Weider Premium BCAA Powder

Yukarıda anlattığımız tüm özellikleri WEIDER kalitesiyle buluşturduğumuz WEIDER Premium BCAA Powder ürünümüz aşağıdaki grafikten de anlaşılacağı üzere 1500 mg L-Glutamine / porsiyon ve 6000 mg BCAA / porsiyon içeriği ile de muadil ürünlerden daha üstün olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır. L-Glutamine miktarındaki artış beyindeki GABA (Gamma Amino Asiti) üretimini arttırır. GABA’ nın artışı vücudun sinir sistemini pozitif yönde etkileyerek sporcuya rahatlık verir ve psikolojik denge sağlar. Antrenmanlardaki başarı sporcunun ruh hali ile doğru orantılı olduğu için L-Glutamine’ nin bu yönde de metabolizmaya fayda sağladığı ortadadır. L-Glutamine’ nin diğer bir özelliği de kas hücresi elementlerinden birisi olmasıdır, bu sayede kas hücre içi suyuna çok kolay bağlanır ve dolayısıyla hücre içine zorlanmadan geçerek kas sistemindeki amino asit eksikliğinden kaynaklanan yıkıcı kortizon etkisini indirger ve telafi eder, kas sisteminin gelişmesine de yüksek seviyede yardımcı olur.

Eğer bulk büyüme dönemindeyseniz ve hacim artışı istiyorsanız WEIDER Premium BCAA Powder’ı WEIDER Mega Mass 2000 veya WEIDER Mega Mass 4000 ile beraber,

Kas kütlenizin gelişmini kas kalitenizi arttırarak sağlamak için ve daha iyi bir definisyon elde etmek için WEIDER CFM Whey Overload ile beraber,

Performans artışı ve güç artışı istiyorsanız WEIDER Maximum Krea Genic ile beraber kombine etmelisiniz.

Weider Premium BCAA Powder
Weider Premium BCAA Powder

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın