Weider All Free Form Bcaa

0
1329

ANTİ-KATABOLİK ETKİYE SAHİP SÜPER BİR KAS YAKITI

bcaa
bcaa

BCAA, “Branched Chain Amino Acids” in kısaltılmış şeklidir. Temel amino asitlerden 3 tanesi olan L-Leucine, L-Isoleucine ve L-Valine olarak isimlendirilirler ve “Çift Zincirli Amino Asitler” olarak sınıflandırılırlar. %100 serbest formda bulunan, vücut tarafından üretilemeyen ve antremanlarda kas dokularının yıkımına karşı kas sistemini koruyan çok özel bir gruptur.

Sert ve şiddetli antremanlarda enerji üretmek (ANABOLİK ETKİ) için kullanılan BCAA’ lar, ihtiyaçtan fazla protein kullanılması ve kas dokularında meydana gelen yıpranmalar ve bozulmalar anlamına gelen KATABOLİK METABOLİZM’ i önleyen tek alternatiftir.

BCAA’ lar kas dokularının mükemmel seviyede korunmasını sağlamak için ktas sisteminde depo edilen besleyici madde miktarını artıran insülin hormonu’ nun salgılanmasına da yardımcı olurlar. Dahası BCAA’ lar hemen hemen bütün proteinlerin yapımında kullanılırlar ve kas dokularındaki amino asitlerin %42’ si gibi çok ciddi bir oranını oluştururlar. Ayrıca bu amino asitlerin metabolizma içinde çok sayıda önemli sayılabilecek madde alışverişinde birtakım fonksiyonları vardır. Mesela, kas sistemi ile karaciğer arasında azot ve enerji taşımakla görevlidirler…

Vücut geliştiriciler için BCAA’ ların en önemli fonksiyonu ANABOLİK ETKİSİ’ dir. Burada aslında anabolik etkiden söz etmekteyiz, yani kaslarını geliştirmek ve korumak için aktif ve dengeli antreman yapan hatta sınırlarını zorlayan her vücut geliştirmeci kısa zamanda çok fazla enerjiye gereksinim duyar. Vücut, özellikle bu enerji ihtiyacını glikojen depolarından karşılar.

Ancak metabolizma, belli bir süre sonra tükenen bu depolar yerine doğal yapısının ve özelliklerinin mükemmel olmasından dolayı BCAA’ ları yakmaya başlar. Ortaya çıkan enerji ve miktarı, kas sisteminin ihtiyaç duyduğu en kaliteli ve fazlası ile yeterli olan bir enerji türüdür. Bu nedenle; Weider All Free Form BCAA’ nın serbest form ve 1000 mg BCAA / tablet kapasiteli üretilerek en kısa zamanda adalelere ulaşması ve ihtiyaca tam olarak cevap vermesi amaçlanmıştır.Weider all free form bcaa

Eğer vücut, BCAA’ ları dışarıdan alamaz ise, kendi rezervlerinden temin etme yolu arayacak ve en fazla BCAA depolarının kaslarda mevcut olması nedeniyle kas sistemini yıkma pahasına bu ihtiyacını karşılamak zorunda kalacaktır. Bunun anlamı şudur; ne kadar antreman yaparsanız yapın kollar ve bacaklar incelecek ve kas dokularının gelişmesi mümkün olmayacaktır. Hiç kimse enerjisini böyle düşüncesizce harcamak ve tüketmek istemez, özellikle keskin ve kaliteli bir definisyon söz konusu ise…

  • 1000 mg BCAA / tablet
  • Kas sisteminde %42’ lik yoğunluk
  • %100 serbest form ve %100 emilim

 MULTİPOWER BCAA HAZIRLANIŞI & KULLANIMI

BCAA HAZIRLANIŞI

1 bardak su ile yutunuz veya çiğneyerek alınız.

 BCAA KULLANIMI

İLERİ SEVİYE ANTREMAN YAPAN SPORCULAR

Antreman günlerinde 2 ayrı kullanım zamanı söz

konusudur; antremandan 1 saat önce ve antremandan

hemen sonra olmak üzere,

< 80 kg: 10 tablet

> 80 kg: 14 tablet

>100 kg: 18 tablet alınız.

ORTA SEVİYE ANTREMAN YAPAN SPORCULAR

Antreman günlerinde sadece 1 kullanım zamanı

sözkonusudur; antremandan hemen sonra olmak

üzere,

< 80 kg: 5 tablet

> 80 kg: 6 tablet

>100 kg: 7 tablet alınız.

BERABER KULLANILMASI TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNLER

Whey Protein

Pure Egg Amino

Crash Weight Gain

Power Whey

Mega Mass 2000

Premium Whey Protein

CLA

Whey Aminos

Premium Amino

Liquid Amino 2200

L-Carnitine 500

Pure Creatine

Weider All Free Form Bcaa AKTİF KULLANIM SIRLARI

Definisyon döneminin vazgeçilmez yardımcılarından

biridir. Katabolik Metabolizm’ i önleyen tek alternatifdir.

Anabolik etkisinden faydalanmak için antremandan 1

saat önce kullanılması daha uygundur.

Vücut tarafından üretilemeyen ve Çift Zincirli Amino Asitler olarak bilinen L-Leucine, L-Valine ve L-Isoleucine’ den oluşan Weider All Free Form BCAA 2000, %100 serbest formlu bir kombinasyona sahiptir. 8 temel amino asitten 3 tanesini oluşturan BCAA’ lardan L-Leucine, kas proteini sentezinin başlamasında en çok etkiye sahip olan amino asittir ama tek başına bu etkiyi gösteremez, mutlaka üçü bir arada kullanılmalıdır. Weider All Free Form BCAA 2000’ in avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

1. Kas dokularında %42’ lik depolanabilme özellliği,

2. Antreman sonrası kullanımlarda özellikle kas proteini

sentezini artırma etkisi,

3. Antremanlarda protein yıkımını önleme kapasitesi,

4. Özellikle L-Leucine’ nin etkisi ile vücudun en önemli anabolik hormonu olan insülin hormonunun üretiminin başlatılabilme etkisi: Bilindiği gibi insülin hormonu hem karbonhidratları hücrelere taşır hemde amino asitleri hücrelere taşır, bu da sporcular için inanılmaz bir avantajdır.

5. Büyüme hormonunun üretiminin artırılmasını sağlaması,

6. Antremanlarda karbonhidratların tükenmesinden sonraki durumda doğal yapısının mükemmel olması                     nedeniyle çok kaliteli yüksek enerjiye d.nüşüm özelliği,

7. Laktik asit (LAKTAT) üretimini azaltması,

8. Yapılarının farklı ve üstün olması nedeni ile diğer amino asitler gibi karaciğerde metabolize olmazlar, bağırsaklardan direkt olarak emilirler ve kas kütlesine doğrudan ulaşırlar. Böylece %100 emilim sözkonusudur.

9. Yeterli Weider All Free Form BCAA 2000 alımı, değerli kas proteini yıkımını önler yani kas proteininin enerjiye dönüşmesine engel olur. Böylece kas sistemi için çok önemli ve değerli olan kas proteini yıkımı riski sıfırlanır. Bu durum ürünümüzün kasların yıpranmasına ve bozulmasına engel olduğunu gösteren en önemli faktördür.

BÜYÜME HORMONU ÜRETİMİ %5

İNSÜLİN HORMONU ÜRETİMİ %10

KAS DOKULARINDAKİ YOĞUNLUK %42

ENERJİ ÜRETME KAPASİTESİ %99

METABOLİZMA TARAFINDAN EMİLİM ORANI %100

ANABOLİK ETKİ (çok kaliteli ve yüksek seviyeli enerji üretimi) %100

KATABOLİK METABOLİZM (kas dokularının yıkımının önlenmesi) %100

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın