Weider Amino Nox

0
1625

WEIDER Amino Nox

Yeni nesil kas geliştirici Amino Nox’un özellikleri

  • Maksimum pumping özelliği
  • %100 serbest formda amino asit kombinasyonu
  • 6510 mg serbest formda temel amino asitler / porsiyon

 Weider Araştırma ve Geliştirme Grubu (AR + GE) tarafından 2010 yılında geliştirilen ve çok özel bir formül ile siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunulan WEIDER Amino NOX isimli bu ürünümüz, yüksek miktarlarda %100 serbest formdaki temel amino asitler ve Alginik Asit (PTK – phase transfer catalyst)’ den oluşan yeni ve sadece ileri seviye antreman yapan sporculara özel üretilmiş süper bir amino asit kombinasyonudur.

 WEIDER Amino NOX’ in neden sadece %100 serbest formda temel amino asitlerden üretildiğini açıklamadan önce sizlere temel amino asitleri kısaca tek tek anlatmak istiyoruz;

 L-Isoleucine (BCAA): Kas dokusunda metabolize edilen çok özel bir amino asittir ve kas sistemi içinde %14’ lük bir kullanım potansiyeline sahiptir. Yeterli miktarda alınmaması durumunda kas sistemini koruyamadığı gibi performans artışından da söz edilemez.

 L-Leucine (BCAA): Özellikle İnsülin Hormonu’ nun salgılanmasına yardımcı olan spesifik bir amino asittir böylece kas dokularının yıpranmasına ve bozulmasına engel olur. Kas dokularında %14’ lük bir orana sahip bu amino asitin eksikliği durumunda ihtiyaçtan fazla protein kullanılması sözkonusu olabilir ve maalesef kas sisteminin gelişmesi gecikebilir.

 L-Valine (BCAA): Metabolizmayı uyarıcı etkiye sahip diğer bir özel amino asittir. Kas sistemi ile karaciğer arasında vücudun azot dengesi için azot ve enerji taşımakla görevlidir. Kas liflerinin onarılmasında özellikle gerekli olan bu amino asit %14’ lük kullanım kapasitesi ile kas sisteminin sigortalarından birisidir. Yeterli miktarda alınmaması, metabolizma içinde negatif hidrojen dengesi oluşturur ve kas sistemini yenilenmesi ve korunması söz konusu olamaz.

 L-Lysine: Bütün proteinlerin temel yapısını oluşturur ve erkeklerde 28 yaşına kadar bayanlarda ise 25 yaşına kadar kalsiyum emilimine yardımcı olduğu için kemik gelişiminde çok önemli bir rol oynar. Dahası azot dengesinin muhafaza edilmesinde etken bir amino asittir. Vücudun enerji üretmesinde ve kas sisteminin yapılaşmasında en önemli amino asitlerden birisidir. Kas sistemindeki düşük L Lysine oranı, özellikle kas liflerinin kalınlaşmasına bir engel teşkil eder.

 L-Methionine: Karaciğer yağlanmasına engel olan bu önemli amino asit fazla yağların yakılmasını da sebep olur. Kas sisteminin zayıflamasını önleyen bir özellikte olan L-Methionine, sindirim sisteminin çok iyi çalışmasına yardımcı olur. Eksikliği durumunda definisyon döneminde elde edilecek kas kalitesi ve derinliği tatmin edici olmayabilir.

 L-Phenylalanine: Vücudun merkezi sinir sistemine olan pozitif etkisi dolayısıyla aşırı antremanlardan kaynaklanan depresyonu önler. Böylece sıkı , yoğun ve şiddetli antremanlar ile performans artışı sağlar. Yüksek tansiyonu olan sporcular kullanmamalıdır.

 L-Threonine: Merkezi sinir sisteminde fazla miktarda kullanılan çok önemli bir amino asittir. Ayrıca kalp ve iskelete yakın kas liflerinde fazla miktarlarda mevcuttur. Dolayısıyla kas sisteminin antremanlarda iyi bir gelişim sağlayabilmesi için eksiksiz alınmalıdır. Yeterli miktarda alınmaması durumunda beyin ve sinir sisteminin dengesi tehlikeye girebilir ve geçici bilinç kaybı söz konusu olabilir.

 L-Tryptophan: Daha fazla büyüme hormonu salgılanmasına yardımcı olan bu değerli amino asit uyurken ve dinlenirken de gelişen kas sisteminin yapılaşmasına yardımcı olur. Aşırı antremanlar sonrası meydana gelen davranış bozukluklarını önlediği ve yağ yakımını hızlandırdığı bilinir. Eksik alınması durumunda kas gelişimini tehdit ettiği bir gerçektir.

Görüldüğü üzere esasen %90 kas sistemini ilgilendiren çok ama çok önemli özelliklere sahip özellikle metabolizmanın üretemediği ve mutlaka dışarıdan alması gereken bu 8 adet temel amino asit, serbest formda ve en etkili oranlarda WEIDER Amino NOX formüle edilmiştir. Her porsiyonda kas sistemine 6510 mg %100 serbest formda temel amino asit sağlayarak antreman öncesi alındığında ortaya çıkardığı inanılmaz ANABOLİK ETKİ ile performansınızı ve dayanıklılığınızı ileri seviyelere taşır. (aşağıda verilen ‘’ kan plazmasındaki serbest form amino asit konsantrasyonu artışı grafiği ‘’ ne bakınız).

Bu çok önemli özelliği sizlere sunarken içeriğinde özellikle bulunan Alginik Asit (PTK) ile, kas hücre duvarlarının açılmasını sağlayarak hücre içinin hem fazla oksijen ile dolmasına hemde daha fazla mikro besleyici maddenin hücre içine kolayca geçmesine yardımcı olur (PUMPING), bu sayede kas liflerinin ve dolayısıyla kas sisteminin gelişmesi ve yenilenmesi garanti altına alınır (yazıda verilen ‘’ net kas gelişimi grafiği ’’ ne bakınız).

Antreman sonrası kullanıldığı durumda ise özellikle %100 serbest formdaki amino asitlerden üretilmiştir ki; bu avantajı ile antremanlardan hemen sonra başlayan ve 2 saat süren kas sisteminin yenilenme sürecini kısaltmakta ve kas proteini üretimini artırmaktadırlar. Bu nedenle, proteinlerin sentezlenmesi sonucu açığa çıkan amino asitlerin parçalanmasının 2 saatten fazla sürmesi ve zamanında adalelerin yenilenmesini sağlayamaması gibi metabolizma için büyük risk taşıyan tehlikelerden uzak tutar ve daha fazla kas kütlesini garanti eder. Bu nedenle WEIDER Amino NOX, ağır ve şiddetli antremanlarda tüketilen amino asitlerin yerini doldurabilecek kapasite ve özellikte üretilmiştir (‘’ kan plazmasındaki serbest form amino asit konsantrasyonu artışı grafiği ‘’ ne bakınız).

 PUMPING özelliğini yukarıda açıklandığı gibi bünyesinde bulunan Alginik Asit (PTK) sayesinde ortaya çıkaran WEIDER Amino NOX, yüksek miktarlarda içerdiği temel amino asitler sayesinde diyet döneminde yağsız kas kütlesinin korunmasını, gelişmesini ve bu dönemde yapılan antremanlarda çok zor olan performans artışının gerçekleşmesine olanak sağlar.

 WEIDER Amino NOX’ in diğer bir önemli özelliği ise yüksek miktarlarda içerdiği %100 serbest formdaki temel amino asitler nedeni ile kas gelişimi için gerekli olan protein sentezinin tamamlanmasına ve vücut içindeki sayısız metabolik prosesin hızlanmasına ve sonuç olarak kas kütlesinin gelişmesine imkan sağlar.

 Oldukça önemli özelliklerine sahip WEIDER’ ın bu yeni ürünü ile antremanlarınızda başarılarınızın devamını diler, daha kaliteli ve çok daha fazla kas kütlesi elde etmenizi gönülden temenni ederiz.

-WEIDER KATALOG’DAN ALINTIDIR-

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

Bir Cevap Yazın