Weider Maximum Krea-Genic

4
3274

Maksimum Güç Üreten Performans Arttırıcı

Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic

Weider Araştırma ve Geliştirme Grubu’ nun en yeni ve en ileri seviye geliştirilmiş ürünlerinden biri olarak hizmetinize sunulan Weider Maximum Krea-Genic isimli ürünü sizlere çok daha iyi açıklayabilmek için önce Weider Pure Creatine üzerinden anlatıma başlamak isteriz; Weider Pure Creatine, çok kaliteli hammaddelerin kullanıldığı %100 Creatine Monohydrate içeren birinci sınıf bir üründür. Aşağıda verilen şemadan kolayca anlaşılacağı gibi, Creatine’ in kas hücrelerine ulaşıncaya kadar maalesef doğal yapısı gereği tek asitli (single buffered) olması nedeni ile %33’ ü parçalanarak yok olur ve Creatinin olarak vücuttan atılır. yani alınan miktarın ancak %67’ si kas hücrelerine ulaşır.

Tek Asitli (Single Buffered) Creatine Monohydrate’ ın kas hücresine ulaşma süreci:

Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic

A-)  Alınan Creatine Monohydrate mideye gelir ve midede sabit ve dengede kalır.

B-)  Ph’ ı 1.8 olan mide asiti Creatine Monohydrate’ ı tek asitli (single buffered) olduğu için belli oranda parçalar ve yok eder.

C-)  Midede parçalanmamış kalan Creatine Monohydrate kan yolu ile kas hücrelerine taşınma sürecinde tek asitli (single buffered) olduğu için kan tarafından yine belli oranda parçalanır ve yok edilir.

D-)  Maalesef miktarı azalarak %67’ si kas hücrelerine ulaşır. taşınma sürecince parçalanarak yok olan %33’ lük miktar Creatinin olarak vücuttan atılır.

Weider Krea-Genic, çift asitli (double buffered) doğal bir moleküler yapıya sahiptir ve asitlerden birisi (Na2CO3 – sodyum karbonat) Krea-Genic’ i mide asitinden korur. İkinci asiti (NaHCO3 – sodyum bikarbonat) ise kan yolu ile kas hücrelerine taşınırken kan tarafından kullanılmasını engeller. Aşağıda verilen şemadan da anlaşılacağı üzere Krea-Genic kas hücrelerine sıfır kayıpla ulaşır.

Çift Asitli (Double Buffered) Creatine Monohydrate’ ın kas hücresine ulaşma süreci:

Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic

A-)  Süper etkili bir hücre büyütücüsü ile Creatine’ nin kanıtlanmış etkisinin bir bileşimi olan Krea-Genic mideye gelir ve midede sabit ve dengede kalır.

B-)  Ph’ ı 1,8 olan mide asiti Weider Krea-Genic’ i parçalayamaz çünkü iki asitli (double buffered)’ dir.

C-)  Weider Krea-Genic’ i kas hücrelerine taşıyan kan, ikinci asiti (NHCO3 – sodyum bikarbonat) kullanamaz ve parçalayamaz.

D-)  Weider Krea-Genic kas hücrelerine süper etkisi ile%100 ulaşır.

Yukarıda şemalar yardımı ile yapılan karşılaştırmalarda Weider Maximum Krea-Genic’ in ne kadar farklı ve üstün olduğu çok net olarak anlaşılmaktadır. Şimdi de mideden kana karışan Weider Krea- Genic’ in kan yolu ile kas hücrelerine giderken Weider Pure Creatine’ e oranla nasıl daha çabuk ve kolay ulaştığını yanda verilen şema yardımı ile detaylı anlatmak isteriz:

Bünyesinde Creatinin denilen atık madde içermeyen Weider Maximum Krea-Genic, herhangi bir dönüşüm enzimine gerek duymadan ve 30 dk. gibi kısa bir zaman içinde direk olarak süper enerjiye dönüşebilmektedir dahası ortaya çıkardığı bu süper enerji antremanlarda o kadar etkilidir ki; antreman içinde büyümeyi sağlayan çok ağırlıkla az tekrar prensibine dayanan büyüme programlarını uygulama ve çok iyi bir kas kütlesi elde etme şansı verir.

Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic

Aynı zamanda içeriğindeki taurine amino asiti ile vücudun her türlü antreman ve aşırı yüklenmelerde dayanıklılığını arttırır. taurine yarı esansiyel L-Methinonine ve L-Cystine’

den türetilen sülfür türevi bir amino asittir ve vücutta doğal olarak bulunur. sert ve yorucu antremanlar sırasında vücut yüksek oranda taurine kaybına uğrar ve taurine seviyesini tekrar yeterli seviyeye çıkaramaz. Weider Maksimum Krea-Genic ile aşırı antreman sonrasında bile vücut dayanıklılığını kaybetmez, uzun süreli çalışma imkanı sunar. Ayrıca taurine antioksidan işlevi görür ve zararlı maddelere bağlanarak vücuttan atılmalarını hızlandırır.

tüm bu özelliklerin yanında Weider Maximum Krea-Genic formülüne eklenen ve özel bir amino asit olan L-Alanine sayesinde metabolizma içinde dokular ile karaciğer arasında, proteinin en önemli bileşimi olan nitrojeni taşır. L-Alanine vücudun özellikle ihtiyaç duyduğu proteinlerin en önemli yapı taşlarından biridir. Ayrıca L-Alanine kombinasyonlu ürünümüz, kan şekeri seviyesini yükselterek kaliteli enerji açığa çıkmasına yardımcı olur. ürünümüzün diğer bir önemli özelliği formülündeki L-Alanine ile vücudun yağ seviyesinin azalmasında etkili bir rol oynamasıdır.

Weider ürünleri içerisinde bilimsel olarak üretilen ve patenti Weider tarafından alınan bu eşsiz ürün Weider Maksimum Krea-Genic ile maksimum büyüme, maksimum enerji üretme ve maksimum yağsız kas kütlesi kazanımı kaçınılmaz olacaktır.

Weider Maximum Krea-Genic’ in diğer bir üstünlüğü aşağıda verilen karşılaştırma tablolarından görülmektedir;

Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic
Weider Maximum Krea-Genic

Supplement kullanırken iyi kötü ürün yoktur, hedefinize uygun doğru ürün vardır. Linkteki formu doldurun, hedefinize ulasmanızı saglayacak urunleri size biz onerelim!

4 YORUMLAR

 1. Merhaba.

  Bu ürünün antrenmandan 30 dakika önce kullanılması öneriliyor. Peki antrenmandan önce Weider Premium Whey ile nasıl kombine edebiliriz?

  Ben Weider Premium Whey protein tozunu aldiktan 40 dakika sonra uzum suyu ile Maximum Krea-Genic aliyorum. Ancak midede yogunluk oluyor. Bu konuda tavsiyeniz ne olur?

  Not: protein tozunu her zaman idmandan 40 dk. önce ve idmandan hemen sonra iciyorum. Acaba kreatin alirken idman oncesi kullanmamalimiyim?

  • Antrenmandan 40-45 dk once krea-genic, 30 dk sonra premium whey alabilirsiniz. Krea-genic kullanırken etkisini gozlemleye bakın, bu etkileri tam antrenmana basladıgında hissemelisiniz, ona gore zamanı ileri ya da geri cekilebilir. Krea-genic – Premium whey arasında 10-15 dk koymanızda fayda var. Krea-genic sadece antrenman oncesi kullanılır.

   • Cevap için teşekkürler. Yani bu duruma göre saat 14:00’te antrenmana başlayacak biri 45dk önce yani saat 13:15’te Krea-Genic alıyor. Aradan 15dk sonrada 13:30’da Premium Whey alması uygun açıklamanıza göre.
    Ben 3 gündür tam tersini yapmaktayım bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

    Peki idman öncesi Krea-Genic + Premium Whey kombinesi sizce yararlı olur mu? Bunun yerine idman öncesi sadece Krea-Genic ve idman bitimi hemen premium whey kullansak yararını daha çok görebilir miyiz? Genelde idman öncesi whey alımını tavsiye etmiyorlar bana. Bu konudaki yorumunuz ne olur?

Bir Cevap Yazın