Zayıflama Ürünleri

0
1935

Zayıflama Ürünleri

Yaz bitmeden, tatile çıkmadan önce ideal formunuza kavuşmak istiyorsanız, kilo vermenin kestirme yollarını merak ediyorsanız mutlaka zayıflama ürünleri aklınıza gelmiştir. Zaten televizyon da yaz sezonu boyunca bir ayda 5 kg-10 kg vereceğinizi vaadeden çeşit çeşit zayıflama ürünlerinin reklamlarıyla doludur. Bu noktada çoğu insanın aklına takılan soru “Güzel bir fiziğe sahip olayım derken sağlığımdan olur muyum?” şeklindedir. Çünkü haber bültenlerinde zayıflama ürünlerinden fayda yerine zarar gören pek çok insanın haberini izlemişsinizdir.

 Zaten bir ürün reklamı size ayda şu kadar kilo vereceksiniz diyorsa kandırılıyorsunuz demektir. Çünkü her insanın beslenmesi, yaptığı fiziksel aktivite miktarı ve herşeyden önemlisi metabolizma hızı farklıdır. Bu yüzden bir ürün yardımıyla bir kişi hiç kilo veremezken bir başkası son derece memnun kalabilir.

 Öncelikle önemli olan hedefiniz kilo vermek ise aldığınız kalori miktarından fazlasını harcamanızdır. Beslenmenize dikkat etmeden ve hiç spor yapmadan kilo vermeye çalışmak,ürünlerden mucizevi sonuçlar beklemek imkansızı istemek olur.

 Zayıflama ürünlerinin güvenilirliğine gelince dikkat edilmesi gereken nokta bir anda patlama yapan, mucize olarak tanıtılan, size bir ayda şu kadar kilo vereceksiniz vaadinde bulunan ürünlerden uzak durmaktır. Bu tür ürünler yerine uzun yıllardır piyasada olan, profesyonel sporcularında tercih ettiği sporcu besinlerini kullanmak sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 Yazının devamında yağ yakımını destekleyen sporcu besinleri hakkında bilgi ve hangi ürünün durumunuza uygun olduğu ile ilgili öneriler bulabilirsiniz.

L-Carnitine

L-Carnitine kırmızı et, avokado, ananas gibi çeşitli besin maddelerinin de yapısında doğal olarak az miktarda bulunan  ve vücudumuz için gerekli olan bir çeşit amino asittir. L-Carnitine, uzun zincirli yağ asitlerini vücudun enerji santralleri olan mitokondrilere taşıyarak, yağlardan enerji elde edilmesini ve bununla beraber yağların yakılmasını sağlar. L-Carnitine’i bir fiziksel aktivite sırasında kullanmak yağ yakımını %30-40’a kadar arttırabilir. L-Carnitine vücudumuz tarafından yeterince üretilemez ve besinlerde de az miktarda bulunur. Bu yüzden yağ yakımını hızlandırmak için alınması gereklidir.

 L-Carnitine’in bir diğer avantajı vücutta yağların yakılması sonucu enerji açığa çıkarmasıdır. Eğer kilonuz birden arttığı için kendinizi halsiz hissediyor ve spor yapacak gücü kendinizde bulamıyorsanız L-Carnitine enerjinizi de arttıracağı için kendinizi çok daha zinde hissedersiniz.

 Kimler İçin uygundur?

 L-Carnitine’in herhangi bir yan etkisi yoktur ve L-Carnitine herhangi bir fiziksel aktivite yapabilen herkes için uygundur (Hamileler ve ciddi bir rahatsızlığı olanlar hariç). L-Carnitine yakılan kalori miktarını arttırdığı için yapılan fiziksel aktivite ne kadar fazla ise o kadar etkili olur. Gün boyunca tamamen hareketsiz kalan kişiler l-carnitine’den çok fazla bir verim alamazlar.

 Nasıl Kullanılır?

 L-Carnitine’in sıvı, tablet ve kapsül formları vardır. Yaptığınız fiziksel aktivite miktarı arttıkça aldığınız L-Carnitine’in mg’ı daha yüksek olabilir. Ortalama spor yapan birisi için günlük 1500-2000 mg L-Carnitine almak idealdir.

Termojenik Yağ yakıcılar

 Termojenik yağ yakıcılar içeriğindeki kafein, yeşil çay, bitter orange extract vb. içerik maddeleri sayesinde vücut ısısını arttırarak metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlarlar. Son derece etkili olan termojenik yağ yakıcılar profesyonel vücut geliştirme ve fitness sporcularının da tercihidir. L-Carnitine’den beklediği faydayı alamayan ve daha ileri seviye bir ürün kullanmak isteyenler termojenik yağ yakıcılara yönelebilirler.

 Kimler kullanabilir?

 Eğer ileri seviye bir termojenik yağ yakıcı kullanmayı düşünüyorsanız iyi antrenman yapıyor olmalısınız. Çünkü termojenik yağ yakıcıları kullanırken eğer hafif antrenman yapıyorsanız termojenik yağ yakıcılar terleme yapabilir ve huzursuz olmanıza sebep olabilirler.

Antrenmanlarınızı kendinizi zorlayacak derecede yapıyorsanız zaten bu yan etkilerini hissetmezsiniz.

Eğer ciddi bir sağlık sorununuz var ise termojenik yağ yakıcı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

CLA

 İster L-Carnitine, İster termojenik bir yağ yakıcı kullanıyor olun bu ürünlerin yanında CLA (Conjugated Linoleic Acid) kullanmak çok daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Çünkü yalnızca diyet ve sporla bile kilo vermeye çalışırken vücudumuzda bir miktar kas kaybı yaşanmaktadır. Özellikle sporla pek arası olmayan bayanlar kas kaybını önemsememektedir. Ancak vücudunuzda ne kadar çok kas var ise o kadar çok yağ yakarsınız.Eğer oturduğunuz yerde bile harcadığınız kalori miktarını arttırmak istiyorsanız kaslarınızın değerini bilin ve diyet yaparken CLA kullanın.

 CLA nasıl kullanılır?

 CLA hergün öğünlerle birlikte markadan markaya değişim göstermekle beraber günlük 2-5 tablet alınır.

 Önemli olan hedeflediğiniz kiloya ulaştıktan sonra da bu kiloyu koruyabilmek yani yo-yo sendromu yaşamamaktır. Tüm bu ürünler ile ulaştığınız kilo beslenmenize ve fiziksel aktivitenize dikkat ettiğiniz sürece kalıcı olacaktır. Çünkü bu ürünler piyasadaki birçok yanıltıcı ürün gibi vücudunuzdan suyu atarak size geçici bir kilo kaybı sağlamaz. Verdiğiniz kilolar beslenmenize dikkat ettiğiniz ve sporcu yaşam biçiminiz haline getirdiğiniz sürece gerçek anlamda kalıcı olacaktır.

hemen-siparis-ver-logo

Bir Cevap Yazın